Konular/Topics/Sujet/موضوع

  • Legal conditions and procedure for the acquisition of Turkish citizenship
  • ESGAZ baca onarımları

Eskişehirde niçin sürekli olarak doğalgaz konut bacalarının yenilenmesi gerektiğini hiç merak ettiniz mi? Sorun size anlatıldığı gibi değişen yönetmelik vs. sorunu değil. Ortaya çıkan maliyete katlanması gereken siz değil ESGAZ. Bu konuda daha fazla bilgi ve hukuki yardım almak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  • İmar affı 2018

İmar Kanunu’na eklenen geçici madde ile ruhsatsız yapıların izne bağlanma imkanı sağlandı. 15 Haziran 2019 ‘a kadar başvuru yapabilirsiniz. Mevzuatın sağladığı haklardan tam anlamıyla yararlanabilmek ve daha fazla bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  • Liselere yerleştirme işlemleri 2018

2018-2019 Öğretim yılı için yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yapılan yerleştirme işlemine karşı dava açılabilir. Bu konu 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından itibaren ortaokulların 8. sınıfını tamamlayıp liselere yerleşecek öğrencileri ilgilendirmektedir. İvedi yargılama usulüne tabi olduğundan yerleştirme işleminin ilanından itibaren 10 gün süreniz var. Bu sure herhangi bir sebeple durmadığından acele etmeniz tavsiye edilir.